Seçkin Hurda Metal

Tüm Hurda Metal Alımlarınız İçin İstanbul Başakşehir de Güvenilir Hurdacı Seçkin Hurda Metal Geri dönüşüm Firması Olarak Hizmetinizdeyiz.

İletişim

Sarı Hurda Alımı

İstanbul Sarı Hurda Alımı

Sarı Hurda Alımı

Sarı Hurda Nedir ?

Günümüzde sarı hurda halk arasında pirinç veya pirinç hurda olarak bilinmektedir. Hurdacılar arasında da sarı hurda olarak geçer. Yine de sarı hurda nın ana ve hammaddesi pirinçtir. Pirinç hurda veya sarı hurda geri dönüştürülmesi bakımından çok önemlidir. Çünkü sarı hurda aşınması veya kırılması zor bir maddedir. Çevremizde kullanılan ve sarı hurda niteliği taşıyan su saati, çeşme başları, kilitler, anahtarlar, vanalar ve bazı avizeler bunlardan başlıcalarıdır. Ayrıca içerisinde bakır alaşımı olduğundan dolayı diğer hurdalara göre daha çabuk şekil alabilirler. Bu sarı hurda çeşitlerinin başlıcaları da hediyelik eşya, süs eşyaları ve sanatsal imalatlardır. Yine torna ve frezelerde şekil alması için kullanılan sarı hurda, pirinç hurda veya malzemelerin kullanıcı tarafından alındıktan sonra, torna uçlarından aşındırılarak geriye kalan malzeme de sarı hurda talaşıdır. Sarı hurda talaşı da yine sarı hurda kadar değerli ve pahalıdır. Bazı müşterilerimiz bu sarı hurda talaşı malzemelerini çöpe atmaktadır. Çöpe atılan bu malzeme hem geri dönüşüme kavuşturulamamakta hem de üretici firma bu malzemeyi satarak parasını kullanamamaktadır.

Sarı Hurda Pirinç Nedir ?

Sarı; bakır ve çinko karışımından meydana gelen bir madendir. Esas adı pirinç olmakla birlikte halk ağzında “sarı” ismi daha kullanılagelmiştir. Bu madenin en önemli özelliği, çabuk işlenebilen tel ve levha haline gelebilmesidir. Birçok türü olmakla birlikte, en yaygın kullanılanları basit ve özel sarılardır. Basit (adi) sarılar, bileşiminde yüzde 20 çinkoya kadar olanlardır. Mücevherlik ve kuyumculukta basit işlemler için kullanılır. Özel sarılar ise madene; daha dayanıklılık kazandırmak için kalay, kurşun alüminyum, demir ve nikelin katıldığı türlerdir. Ayrıca sarı, ham madenken kırmızı renktedir, karışımlar başladıkça kendi rengine evrilir.

Sarı Hurda Pirinç Fiyatları

Sarı Hurda Alımı Fiyatları Hakkında En güncel bilgi için Seçkin Hurda Metal Ailesi Olarak Yanınızdayız. Tüm Türkiye Geneli En İyi Sarı Hurda Alımı ve Sarı Hurda Satımı Fiyatları İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Profesyonel ve Güvenilir Hurda Alımı için Seçkin Hurda Metal Çalışma Arkadaşlarımız Sizlere bir Telefon kadar Yakın.

Sarı Hurda Alımı İstanbul, Sarı Hurda Fiyatları, Sarı Hurda Fiyatı, Sarı Hurda Satış Fiyatları, Sarı Hurda Fiyatı 2022, Güvenilir Hurdacı, İstanbul Hurdacı, Güvenilir Hurdacı İstanbul Denildiğinde Seçkin Hurda Metal Hizmetinizde.