Seçkin Hurda Metal

Tüm Hurda Metal Alımlarınız İçin İstanbul Başakşehir de Güvenilir Hurdacı Seçkin Hurda Metal Geri dönüşüm Firması Olarak Hizmetinizdeyiz.

İletişim

Çinko Hurda Alımı

İstanbul Çinko Hurda Alımı

Çinko Hurda Alımı

Çinko Hurda Nedir ?

Çinko (Latince: Zinkum, İngilizce: Zinc, Almanca: Zink), eski kaynaklarda Tutya[1] (Osmanlıca: توتيا), mavimsi açık gri renkte, kırılgan bir metal. Elementlerin periyodik tablosunda geçiş elementleri grubunda yer alır. Düşük kaynama sıcaklığı dikkat çekicidir. Bu değer özellikle pirometalurjik metal üretiminde çok belirleyici bir etmendir. Dökülmüş halde sert ve kırılgandır. 120 °C'de şekillendirilebilir. Elektrokimyasal potansiyel dizisinde demirden daha negatif değerdedir. Böylece çinko anot olarak katodik korozyon korumada önemli bir kullanım bulur. Galvanizleme bu tür uygulamalardan biridir.

Çinko Hurda Alımı

Çinko hurda türleri çatı oluk çinko hurda, rulo halinde sac olarak çinko hurda ve eritilip kalıp haline dönüştürülmüş külçe çinko hurda olarak sınırlıdır. Geri dönüşüm ve hurdacılık sektöründe her ne kadar bakır hurda, sarı hurda, bronz hurda, pirinç hurda, kablo hurda, alüminyum hurda, demir hurda, kurşun hurda, demir hurda, paslanmaz hurda, krom hurda olsa da çinko hurda da bu alanda faaliyet gösteren firmaların odak noktası olmuştur. Ayrıca çinko hurda kalite ve özellik olarak diğer hurda ve madenlere göre yumuşak ve eritilmesi kolay bir hurda türüdür. Bununla beraber hurda çinko türlerinden olan külçe çinko hurda galvaniz işlerinde ve herhangi bir malzemenin parlatılması için kullanılmaktadır.

Çinko Hurda Fiyatları

Çinko Hurda Alımı Fiyatları Hakkında En güncel bilgi için Seçkin Hurda Metal Ailesi Olarak Yanınızdayız. Tüm Türkiye Geneli En İyi Çinko Hurda Alımı ve Çinko Hurda Satımı Fiyatları İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Profesyonel ve Güvenilir Hurda Alımı için Seçkin Hurda Metal Çalışma Arkadaşlarımız Sizlere bir Telefon kadar Yakın.

Çinko Hurda Alımı İstanbul, Çinko Hurda Fiyatları, Çinko Hurda Fiyatı, Çinko Hurda Satış Fiyatları, Çinko Hurda Fiyatı 2022, Güvenilir Hurdacı, İstanbul Hurdacı, Güvenilir Hurdacı İstanbul Denildiğinde Seçkin Hurda Metal Hizmetinizde.