Seçkin Hurda Metal

Tüm Hurda Metal Alımlarınız İçin İstanbul Başakşehir de Güvenilir Hurdacı Seçkin Hurda Metal Geri dönüşüm Firması Olarak Hizmetinizdeyiz.

İletişim

Sarı Hurda Alımı

İstanbul Bakır Hurda Alımı

Bakır Hurda Alımı

Bakır Hurda Nedir ?

GRengi kızıl olan ve en çok kullanım alanına sahip madenlerden biri olan bakır, üretimde kolay bir malzeme olmasından dolayı çok eski çağlardan beridir kullanılagelmiş bir maddedir.
Isıyı ve elektriği en iyi ileten element olmasından dolayı ısınma, soğutma ve elektrik sektörlerinde sıkça bakırdan faydalanılmaktadır. Diğer yandan bakırın paslanmaz özellikte olması, kaplama alanında da sıkça başvurulan bir malzeme olmasına neden olmuştur.
Kaynak yapılması gereken alanlarda ve bronz üretiminde de bakırın önemli bir yere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Sanayi ve hammadde sektörleri için son derece kullanışlı bir malzeme olması günümüzde bakırın sıkça kullanılmasına neden olurken, eski çağlarda da kısıtlı imkânlar içinde bakırın kullanışlı olması, eskiden beridir bakırın insan yaşamı için önemli bir yere sahip olmasına sebep olmuştur.

Soyma Bakır Hurda Nedir ?

Soyma bakır hurda, iletim hatlarında kullanılan ve ömrünü yitirmiş kabloların soyulmasıyla elde edilen bir tür olarak bilinmektedir. Analiz yönüyle değerlendirilen hurda kablo, hurda sektöründe soyma bakır hurda adıyla yeni bir kimlik kazanmıştır. Geri dönüşüm sektörünün şüphesiz ki en değerlisi bakırdır. Bakır kategorisinin de en değerlisi soyma bakır hurda olarak değerlendirilmektedir. Bu ürüne bu kadar önem atfedilmesinin en önemli sebebi erozyona uğramamış olmasıdır. Öyle ki hangi ürün olursa olsun sınai işlemlerden ne kadar çok geçerse değeri hurda sektöründe bir o kadar düşer. Böyle bir pozisyonda elektrik iletim hatlarında kullanıldıktan sonra hiçbir işlem görmeden soyma makineleri marifetiyle kablosunan ayrılan soyma bakır hurda geri dönüşümde kolaylıkla işlem görebilecektir. Kablosundan ayrılarak saf bakır haline getirilen bakırı eritme potasına geçmeden bir aşama daha beklemektedir ki o da kırılmasıdır. Kablosu soyulduktan sonra bant üzerinde doğrudan kırma makinesine giden soyma bakır hurda orada küçük ekin büyüklüğünde kırılır ve uzun bakırların dolaşarak güçlük çıkarmasının önüne geçilmiş olur. Geri dönüşümde tasnif metodunun kullanıldığı bu yöntem hem daha pratik hem de daha hızlı gerçekleşmektedir. .

Bakır Hurda Fiyatları

Bakır Hurda Alımı Fiyatları Hakkında En güncel bilgi için Seçkin Hurda Metal Ailesi Olarak Yanınızdayız. Tüm Türkiye Geneli En İyi Bakır Hurda Alımı ve Bakır Hurda Satımı Fiyatları İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Profesyonel ve Güvenilir Hurda Alımı için Seçkin Hurda Metal Çalışma Arkadaşlarımız Sizlere bir Telefon kadar Yakın.

Bakır Hurda Alımı İstanbul, Bakır Hurda Fiyatları, Bakır Hurda Fiyatı, Bakır Hurda Satış Fiyatları, Bakır Hurda Fiyatı 2022, Güvenilir Hurdacı, İstanbul Hurdacı, Güvenilir Hurdacı İstanbul Denildiğinde Seçkin Hurda Metal Hizmetinizde.