Seçkin Hurda Metal

Tüm Hurda Metal Alımlarınız İçin İstanbul Başakşehir de Güvenilir Hurdacı Seçkin Hurda Metal Geri dönüşüm Firması Olarak Hizmetinizdeyiz.

İletişim

Alüminyum Hurda Alımı

İstanbul Alüminyum Hurda Alımı

Alüminyum Hurda Alımı

Alüminyum Hurda Nedir ?

Alüminyum; Kolayca bulunabilmesi, işlenmiş halinin fazlaca dayanıklı olması, kolayca şekle sokulabilir olması, yüksek korozyon direncine sahip olması ve en önemlisi de kolaylıkla geri dönüştürülebilir olması sebebiyle birçok farklı sektör dalında ve milyonlarca üründe kullanılmaktadır.
Isıyı emme özelliğine ek olarak kolay soğuyabilmesi sebebiyle başta soğutma sistemleri olmak üzere, parlak görüntüsünün yardımıyla dekoratif amaçlı eşyalarda ve hatta yüksek dayanıklılığı ve kolay işlenebilirliği sayesinde havacılık ve uzay sektöründe de bolca tercih edilen bir metaldir.
Alüminyum Hurda, neredeyse 100 yıldır geri dönüşüme uğrayarak tekrar tekrar kullanıma sunulmaktadır. İnanılmaz bir şekilde, bugün kullanılan alüminyumun neredeyse %75’i geri dönüşümden kazanılarak tekrar kullanıma sunulmuştur. Geri dönüştürülen alüminyum, ilk haline göre hiçbir özelliğini kaybetmeden eski haline dönebiliyor ve ilk üretiminde kullanılan enerjinin sadece %5’i kullanılarak geri dönüşüme kazandırılıyor.
Sonsuz geri dönüşüm uygulanabilmesi sebebiyle sektörde muhteşem bir metal olarak ön plana çıkıyor. Tabii bu alüminyum hurdalar ayrıştırılırken belli süreçlerden geçiyorlar. Öncelikle içecek kutuları, folyo tepsileri ve aerosoller tipik olarak evlerden veya çelik gıda kutuları da dahil olmak üzere diğer yiyecek ve içecek ambalajlarıyla karıştırılmış teneke kutulardan toplanıyor. Geri dönüştürülebilir malzemeler, sınıflandırıldıkları yerel bir atık aktarma istasyonuna veya malzeme geri kazanım tesisine götürülüyor.

Alüminyum Hurda Alımı

Sİşte milyonlarca üründe kullanılan bu alüminyumun geri dönüşüme yollanmak üzere ayrılan kısmına alüminyum hurda denmektedir. Dünyada üretilmiş alüminyumların tahmini olarak %75’i aluminyum geri dönüşümünden elde edilmiştir.
Çünkü alüminyum hurda geri dönüşüme gittiğinde, ilk üretiminde harcanan enerjiye göre %95 tasarrufla yeniden kullanıma kazandırılan metaldir ve çevre dostudur. Bu yüzden alüminyumun geri dönüşümü, şirketler, ülkeler ve hatta dünya için büyük önem arz etmektedir. Alüminyum hurdalar kendi içlerinde alüminyum sert hurdalar ve alüminyum yumuşak hurdalar olarak 2’ye ayrılırlar.
Alüminyum, diper metallerden mıknatıslar kullanılarak ayrıştırılır ve diğer metallerin ayrılmasıyla saf alüminyum kalmış olur. Ardından elimizde kalan alüminyum yıkamaya sokularak temiz hale getirilir. Bunun üzerine alüminyum parçalar sıkıştırılarak balya haline getirilir ve eritmeye yollanır.
Eritme sonrası ilk üretildiği saf halini kazanır ve bu saf, sıvı haliyle yeniden kalıp külçelere dökülerek ihtiyacı olan fabrikalara gönderimi sağlanır. Her ne kadar temizlik aşamalarından geçiyor olsa da imha etmeden önce alüminyum kutuların boş olduğundan, kirlenmediğinden ve hasar görmediğinden emin olmak şarttır.

Alüminyum Hurda Fiyatları

Alüminyum Hurda Alımı Fiyatları Hakkında En güncel bilgi için Seçkin Hurda Metal Ailesi Olarak Yanınızdayız. Tüm Türkiye Geneli En İyi Alüminyum Hurda Alımı ve Alüminyum Hurda Satımı Fiyatları İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Profesyonel ve Güvenilir Hurda Alımı için Seçkin Hurda Metal Çalışma Arkadaşlarımız Sizlere bir Telefon kadar Yakın.

Alüminyum Hurda Alımı İstanbul, Alüminyum Hurda Fiyatları, Alüminyum Hurda Fiyatı, Alüminyum Hurda Satış Fiyatları, Alüminyum Hurda Fiyatı 2022, Güvenilir Hurdacı, İstanbul Hurdacı, Güvenilir Hurdacı İstanbul Denildiğinde Seçkin Hurda Metal Hizmetinizde.